23.04.2014.
   Intranet      Szukaj      Kontakt      Poczta   
Wojskowy Instytut Medyczny

Menu główne
Strona główna
Dyrekcja
Rada Naukowa
Struktura
O Instytucie
Osiągnięcia
Wydarzenia
Nauka i badania
Biblioteka Naukowa
Kształcenie
Studia Doktoranckie
Komisja Bioetyczna
Fundusze Europejskie
Informacje dla Pacjentów
Ogłoszenia
Praca w WIM
Galeria zdjęć
Dla mediów
Polecamy
 

Kalendarium
« < Kwiecień 2014 > »
N P W Ś C P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
« < Maj 2014 > »
N P W Ś C P S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wydarzenia
czw kwi 24 @12:00 - 02:00
Posiedzenie naukowe Ośrodka Diagnostyki Medycznej


Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Tweet This

WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
Centralny Szpital Kliniczny MON

Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń

 dr n.med. Wojciech Witkowski

Kierownik Oddziału Klinicznego

dr n. med. Wojciech WITKOWSKI
chirurg, specjalista chirurg plastyk, Konsultant Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie chirurgii plastycznej
tel. (022) 6817219;fax (022) 6100164, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

Liczba łóżek: 26
21 rozwiniętych (5 łóżek intensywnego nadzoru, w tym 2 specjalistyczne stanowiska do leczenia ciężkich oparzeń) Oddział całkowicie skomputeryzowany, połączony
z serwerem (Internet i Intranet) , znajduje się w sieci telemedycznej WIM, historie choroby, sprawozdawczość oraz bazy danych o pacjentach również elektroniczne. Archiwizacja dokumentacji fotograficznej scentralizowana, elektroniczna.

Zespół Kliniki:

Adiunkt-Kierownik Oddziału: dr n. med. Wojciech Witkowski
 

Starsi asystenci:
mjr lek. Wojciech Jasek
mjr lek. Krzysztof Szymański vel. Szymanek
mjr lek Bartłomiej Zoń

Asystent: kpt. Agnieszka Bielarska

Zespół pielęgniarski

Pilęgniarka Oddziałowa - Maria Bartczak

Pielęgniarka Koordynująca - Alicja Górecka

Jolanta Kowalska
Marzena Stępniak
Helena Madej
Marzena Hołoweńko
Krystyna Nowakowska
Jolanta Wysocka
Agnieszka Kornet
Beata Luśnia
Jolanta Błaszczyk

Pielęgniarki Operacyjne:
Małgorzata Łukasiak
Jadwiga Korzeniowska

Sekretarka Kliniki: Zofia Olechnowicz

Salowe;
Małgorzata Klajda-Gospodarcza
Anna Kozłowska
.Beata Porębska
Marzanna Adamkiewicz
Krystyna Koseska
Alina Abelska
Agnieszka Jarzyna

Konsultacje ambulatoryjne:
Poradnia specjalistyczna CSK MON poziom 2A, Budynek Komendy
Czynna: wtorki i czwartki w godzinach 13:00 – 15:00
Zapisy telefoniczne: (022) 818 408(9)
Punkt konsultacyjny Oddziału Klinicznego czynny codziennie oprócz sobót, niedziel,świąt)
W punkcie konsultacyjnym odbywają się kwalifikacja chorych do zabiegów(10.00-14.00), kontrole(12.00-14).00 i usuwanie szwów codziennie( prócz sobót i niedziel) 14.30-16.00 (lek.dyż)

Wyposażenie:
Oddział posiada wyposażenie sprzętowe umożliwiające wykonywanie zabiegów chirurgii plastycznej w pełnym zakresie- mikroskop operacyjny, systemy water-jet, V.A.C.,systemu GPS PRP, wannę do leczenia oparzonych, sufitowy promiennik podczerwieni CTC Aragona, systemy monitorowania Spacelabs, łóżka przeciwodlezynowe w tym materac zmiennociśnieniowy, laser IR, dermatoskop i videodermatoskop, urządzenia do magnetostymulacji WPM.
Zakres działalności: pełny zakres chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej
Działalność medyczno usługowa:
chirurgia ręki z chirurgią replantacyjną włącznie, leczenie wszelkich ran ostrych podostrych i przewlekłych, rozległych ubytków skóry, wad wrodzonych powłok, oparzeń, odmrożeń, cała chirurgia rekonstrukcyjna włącznie z rekonstrukcją piersi po radykalnym odjęciu, lipoplastyki, transplantacje tkanek, leczenie chirurgiczne odleżyn, naczyniaków, zmian łagodnych skóry ,nowotworów powłok, leczenie blizn i przykurczów bliznowatych, obrzęku limfatycznego, porażenia twarzy, lipodystrofii, zniekształceń pourazowych, pochorobowych i pooperacyjnych ciała, chirurgia głowy i szyi., transplantologia skóry i szybkie hodowle komórek naskórka autogennego w postaci zawiesin.


Działalność naukowo-dydaktyczna i osiągnięcia:
Oddział prowadzi badania naukowe wieloośrodkowe, międzynarodowe, krajowe, badania statutowe, realizuje projekty celowe oraz wykonuje badania kliniczne nowych technologii, technik i metod leczniczych i operacyjnych , realizuje od 10 lat projekty badawczo rozwojowe na rzecz MON, Badacze i kadra naukowa oddziału biorą czynny udział w życiu naukowym w kraju oraz za granicą, gdzie mają w już liczącą się pozycję naukową i ekspercką. Jest światowym pionierem i liderem w dziedzinie podciśnieniowego leczenia ran urządzeniami nowej generacji TNP. W Oddziale powstały i zostały opublikowane 3 nowe techniki operacyjne w chirurgii plastycznej, opracowano urządzenie do wczesnego chłodzenia rany oparzeniowej, skonstruowano, przebadano i wprowadzono do produkcji opatrunki specjalne –osobisty bojowy oraz specjalny opatrunek oparzeniowy- srebrowy, we współpracy z AGH wdrożono pierwszy polski opatrunek biodegradowalny, powstały instrukcje i wytyczne dla WSZ z dziedziny leczenia oparzeń , ratownictwa oparzeniowego, szybkiego gojenia ran bojowych i niebojowych, zapobiegania bliznowatym następstwom zranień i oparzeń, opracowano własny opatrunek pierwotny dla hodowli komórek naskórka autogennego, oddział prowadzi pionierskie w kraju (we współpracy z WIHE) badania nad obrazem i leczeniem zaburzeń odporności w oparzeniach, jest wiodącym ośrodkiem klinicznych zastosowań WPM w leczeniu oparzeń, podciśnienia i hydrochirurgii w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. W Oddziale zaprojektowano polowy zestaw opatrunkowy dla WSZ OPAT-1, powstały zestawy wsparcia w rejonów masowych katastrof i akt ów terroru dla Ministerstwa Zdrowia, zaprojektowano i badania i prowadzi się je nad nowymi generacjami opatrunków hamujących krwawienia w ranie oraz nad środkami minimalizującymi bliznowacenie pooperacyjne. Oddział jest akredytowany do prowadzenia specjalizacji w zakresie chirurgii plastycznej oraz dla prowadzenia staży kierunkowych w innych specjalnościach. Prowadzi atestowane kusy leczenia ran dla pielęgniarek 2 x w roku 3 tygodniowe. Badacze Oddziału mają certyfikaty GCP w badaniach naukowych. Kierownik Oddziału jest wieloletnim biegłym sądowym, reprezentuje NRL w dwóch komisjach eksperckich CMKP,
Zespól opublikował ponad 100 publikacji, wygłosił około 200 referatów w kraju i za granicą, pokazał 20 plakatów, kierownik Kliniki jest Członkiem ZG PTChPRiE, członkiem zaspołów redakcyjnych 2 pism specjalistycznych, kierownik Oddziału wyspecjalizował 8 osób w chirurgii plastycznej.
Za najważniejsze osiągnięcia Kliniki uważamy międzynarodowa pozycję zespołu w badaniach klinicznych oraz osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnego leczenia ran technika podciśnieniową, leczenia oparzeń i wkład w realna poprawe zabezpieczenia medycznego wojsk na podstawie wyników prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.

 

Zmieniony ( 05.08.2011. )
 
następny artykuł »

Top!