- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
VIII Konferencja im. W. Lubińskiego „Wpływ zanieczys…
Czy mamy świadomość jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie, jakie są konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza, jakie schorzenia już stały się faktem na skutek długotrwałej ekspozycji na smog? Te i inne pytania stawiają sobie naukowcy, eksperci z zakresu medycyny, inżynierii środowiska i zdrowia publicznego podczas ósmej już edycji konferencji naukowej „Dum Spiro Spero” im...
Czytaj więcejRekrutacja na I rok Studiów Doktoranckich 2018/2019

Informujemy, że rozpoczął się nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Warunki i tryb rekrutacji określa Uchwała Rady Naukowej nr 82/VI/2018 z dnia 21 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie w Wojskowym Medycznym w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja na studia...
Czytaj więcejZapraszamy do nowego Gabinetu Stomatologicznego WIM
Możemy zaproponować bardzo szeroką ofertę dla dorosłych i dzieci. Przyjaźnie przygotowane wyceny usług powodują, że po wyjściu z gabinetu nawet portfel nie boli! Na stronie poradni przygotowaliśmy też wiele informacji przydatnych dla pacjentów.
Czytaj więcejBADANIA LABORATORYJNE NIE TYLKO DLA PACJENTÓW WIM

Szybciej, niż w wielu innych punktach pobrań. W bardzo szerokim zakresie. W szpitalu przy Szaserów można wykonywać odpłatne badania laboratoryjne. Pobieranie krwi lub oddawanie materiału do analizy odbywa się w Oddziale Przyjęć. W ten sposób bezproblemowo można wykonać zestaw badań niezbędnych do zakwalifikowania do zabiegu chirurgicznego czy specjalistycznych badań (np. tomografii czy PET). Wyniki można...
Czytaj więcejKurs doskonalący dla Ratowników Medycznych - jedyni …

Niniejszym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jest jedynym podmiotem w województwie mazowieckim, oraz jednym z dwóch w Polsce, który uzyskał zgodę na prowadzenie kursów doskonalących dla ratowników medycznych w 2018 r.
Czytaj więcejZAKŁAD BIOETYKI I PRAWA MEDYCZNEGO
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
ZAKŁAD BIOETYKI i PRAWA MEDYCZNEGO
90-760 Łódź ul. 1 Maja 90 tel.tel. +48 44 6444 565
Kierownik Zakładu: dr Józef BUKOWSKI
Vice-przewodniczący Komisji Bioetyki i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Członek Komisji Etyki Badań Naukowych Oddziału Łódzkiego PAN, Doradca do spraw etyki w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi
e-mail:jbukowski@wim.mil.pl
Zespół:
ppłk dr Jan Abramowicz - st. specjalista
mjr dr n. med. Jarosław Dójczyński - st. asystent
Działalność naukowo-badawcza
Działalność naukową realizuje we współpracy z Centrum Egzaminów Medycznych (CEM), Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (WPiAUŁ) i Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (WE-SUŁ). Działalność naukowo-badawcza koncentruje przede wszystkim na problematyce:
• prawa medycznego i międzynarodowych standardów bioetycznych;
• międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych;
• dopuszczalności badań naukowych na ludziach;
• doskonalenia zawodowego lekarzy sił zbrojnych.
W zakładzie przygotowano 280 ocen projektów badawczych z udziałem ludzi oraz 30 rekomendacji do zaleceń World Medical Association.
Dydaktyka
Zakład Bioetyki i Prawa Medycznego realizuje program szkoleń z zakresu bioetyki oraz prawa medycznego w ramach kształcenia podyplomowego lekarzy, kolokwiów i szkoleń do specjalizacji lekarskich, a także kursów doskonalących lekarzy sił zbrojnych.
Współpraca
Za zgodą Dyrektora WIM w realizacji zadań zakładu uczestniczą interesariusze zewnętrzni: prof. nadzw. UM dr hab. Mariusz Klencki (Uniwersytet Medyczny, Dyrektor CEM), dr hab. Rafał Kubiak (Uniwersytet Łódzki WPiAUŁ, CEM), dr hab. Szymon Byczko (Uniwersytet Łódzki, WPiAUŁ), prof. nadzw. UŁ dr hab. Magdalena Rosińska-Bukowska (Uniwersytet Łódzki, WE-SUŁ).